Sort by
Sort by

Пам’ятайте про порції

Правило №5: Пам’ятайте про порції

Кожний потребує індивідуальної кількості їжі, і, сидячи за одним столом, пам’ятайте, що для кожного існує своя порція. Розмір порції залежить від трьох основних факторів:

  • рівня активності: чим більш інтенсивне фізичне навантаження, тим більше їжі потребує організм
  • статі: жінки, як правило, можуть обходитися меншою кількістю їжі, ніж чоловіки
  • віку: у період активного росту та розвитку дітям та підліткам потрібно особливо багато енергії, а у дорослих з роками потреба в енергії поступово зменшується.

Чому ж виникає відчуття голоду, і чому, поївши, ми відчуваємо ситість? Виявляється, наша центральна нервова система має харчовий центр, до якого входять центри голоду та насиченості. Існує кілька теорій, чому виникає голод: відчуття голоду пов’язане з пониженим рівнем глюкози, жирних кислот, амінокислот у крові або підвищеним вмістом продуктів метаболізму; сигнал від „голодних” скорочень шлунка передається у харчовий центр. Коли ми поїли, виникає відчуття ситості: ротові та шлункові рецептори передаються сигнал у центр насиченості. При цьому починається поступове надходження у кров поживних речовин. Справжнє ж насичення виникає лише через півгодини після прийому їжі.

Тому вставайте з-за столу з легким відчуттям голоду – тим самим ви уникнете переїдання і зовсім скоро відчуєте ситість.