Sort results by
Sort results by

Modulen IBD (Модулен)

Modulen IBD (Модулен) – це повноцінна ізокалорійна суміш (1 ккал/мл), призначена в основному для перорального харчування пацієнтів з хворобою Крона(БК), неспецифічним виразковим колітом(НЯК), на тлі протипухлинної химио- і/або променевої терапії, з метою профілактики розвитку і/або надання додаткового лікувального ефекту при ураженнях слизових оболонок (стоматити, мукозити, ангіни та ін.). При необхідності суміш може вводитися через зонд.

Суміш Modulen IBD з 1 року до 5 років повинна застосовуватися під суворим контролем лікаря. З 5 років - у відповідності з лікарськими рекомендаціями.

У гострому періоді БК або НВК Modulen IBD рекомендується як єдине джерело харчування протягом 8 тижнів(мінімальний термін - 1 тиждень). У гострому періоді, як єдине джерело харчування суміш Modulen IBD дозується наступним чином: по 200 мл через кожні 1,5 години. Добовий раціон складається з однієї банки Modulen IBD (400 г = 2000 ккал).

Пізніше протягом 4 тижнів дієта пацієнта поступово розширюється, однак прийом суміші Modulen IBD триває з метою додаткової нутритивної підтримки (1-2 склянки в день) для продовження стану ремісії.

Основний лікувальний ефект досягається завдяки білковому складу суміші Modulen IBD.
Білок (36 г/1000ккал)становить 14 % від загальної енергетичної цінності, яка задовольняє потреби підлітків і дорослих, які страждають БК та НВК. Білковий склад Modulen IBD - це 100% казеїн, збагачений протизапальним трансформуючим чинником зростання В2 (TGF - В2).

TGF - В2 - це протизапальний цитокін, який міститися в нормі у грудному і коров'ячому молоці. Володіючи доведеною протизапальною дією, TGF - В2 бере участь в регуляції і модуляції імунної відповіді, сприяє стиханню запальних явищ, загоєнню тканин і початку ремісії. TGF - В2 підвищує експресію Класу II протеїнів Головного Комплексу Гістосумісності (МНС), які відповідають за активацію імунної системи тонкого кишечника, і пригнічують експресію Класу II протеїнів МНС.

Жировий компонент Modulen IBD - складає 42% загальної енергетичної цінності(47г/1000ккал). При цьому 25% представлене у вигляді СЛТ, що значно покращує засвоєння і переносимість суміші, т. до. СЛТ не вимагають присутності жовчі і панкреатичних ферментів для всмоктування, у зв'язку з чим швидко абсорбуються і утилізувалися.

4,5% від загальної енергетичної цінності представлено незамінними жирними кислотами w 3 : w 6 (лінолева і a- ліноленова відповідно). Кількість лінолевої кислоти свідомо понижено до 4,7г/1000ккал, оскільки вона є попередником медіаторів запалення.

Вуглеводи складають 44% від загальної енергетичної цінності(110г/1000ккал) і представлені сиропом і сахарозою.

Не містить лактози, що пов'язано з її непереносимістю більшістю пацієнтів з хворобою Крону.

Суміш Modulen IBD містить повний склад вітамінів, макро-, і мікроелементів, що відповідає потребам хворих БК і НЯК.

Не містить глютен.

Осмолярность - 270 мОсм/л;осмоляльність 310 мОсм/кгН2О

Клінічно доведено ефекти суміші Modulen IBD:

  • Поліпшення перебігу захворювання;
  • Тривала клінічна і біохімічна ремісія;
  • Збільшення приросту маси тіла;
  • Поліпшення ендоскопічної картини;
  • Зростання рівня інтестинального TGF - В2;
  • Зниження в клітинах слизової оболонки кишечнику mRNA цитокіну IL-1в, якій сприяє запаленню;
  • Поліпшення показників, специфічних для хвороби Крону: індексу Ллойда - Стілла (MZSI) і Педіатричного Індексу Активності Хвороби Крону(PCDAI).