Sort by
Sort by

Програма "Господар"

В рамках ініціативи «Створення спільних цінностей» (Creating Shared Value) ми визначили такі пріоритетні напрями, як раціональне харчування і здоровий спосіб життя (Nutrition, Health & Wellness), розвиток сільської інфраструктури і питання ефективного використання води.

Nestlé вже запровадила програми підтримки для 400'000 фермерів в усьому світі.

В Україні ініційовано й успішно реалізується програма «Господар», націлена на розвиток місцевих постачальників сировини.

Мета програми – допомогти українським постачальникам досягнути того рівня розвитку виробництва, який би міг забезпечити відповідність сировини та умов її виготовлення стандартам Nestlé.

У довгостроковій перспективі програма націлена на зниження обсягу імпортованої сировини та пакувальних матеріалів для виробничих потужностей Nestlé в Україні. Ми ставимо перед собою мету максимально збільшити частку сировини та пакувальних матеріалів, що закуповується компанією на місцевому ринку.

Результати програми на сьогодні

Частка української сировини і пакувальних матеріалів, що використовується фабриками компанії у Львові («Світоч»), на Волині («Волиньхолдінг») та в Харкові («Техноком») становить 70%. Наразі імпортується лише 30% сировини для виробництва на підприємствах компанії в Україні.

Подальша перспектива розвитку

Ми вже експортуємо нашу продукцію високої якості до більш ніж 30 країн Європи й Африки. Ми плануємо в подальшому розвивати наші експортні можливості, стати для Європи надійним постачальником як продукції Nestlé, так і сировини, а також надати можливість місцевим постачальникам співпрацювати з іншими ринками Nestlé в Європі.

Ефективність проекту багато в чому залежить від постачальника. Від його готовності активно розвиватися, впроваджувати нові принципи забезпечення і контролю якості та безпеки на виробництві, бажання вдосконалюватися, виконувати коригуючі дії з метою попередження та усунення причин невідповідностей тощо. І в наших силах допомогти йому шляхом надання консультацій, проведення навчань і практичних занять, роз’яснення різноманітних вимог щодо якості та безпеки харчових продуктів, надання іншої технічної підтримки.

У рамках програми розвитку локальних постачальників «Господар» на базі лабораторій фабрик регулярно відбуваються зустрічі з працівниками відділів якості виробників. Протягом зустрічей обговорюються проблемні питання щодо якості сировини та пакувальних матеріалів, здійснюється практичне навчання різних методів досліджень, їхня стандартизація. Неодноразово усувалися розбіжності в методах досліджень (у результаті використання різних методів, особливо нестандартизованих, у минулому виникали випадки поставок матеріалів, що не відповідали встановленим у специфікаціях вимогам).