Sort by
Sort by

Nestlé буде боротися зі змінами клімату: нуль викидів до 2050 року

нуль викидів Nestle

Зміни клімату створюють величезні ризики для людства в цілому, та майбутнього харчової промисловості зокрема. Водночас, виробництво та споживання продуктів харчування є значним джерелом викидів парникових газів. Тому Nestlé удвічі зменшить обсяг викидів парникових газів від своєї діяльності до 2030 року, а до 2050 року планує досягти нульового балансу викидів. Нульовий рівень викидів означає, що компанія рухається до суттєвого скорочення викидів на всьому шляху виробництва та постачання продуктів харчування, а залишки викидів Nestlé компенсуватиме за допомогою проєктів з відновлення ґрунтів та лісів.

Перехід до регенеративного сільського господарства

Більше двох третин усіх викидів Nestlé утворюються внаслідок виробництва сільськогосподарської продукції, яку компанія використовує. Продукцію постачають 500 тис. фермерських господарств, з якими компанія працює напряму. Також, ще від 4,5 млн господарств з усього світу продукція  надходить через інших постачальників. Для скорочення сільськогосподарських викидів Nestlé разом із своїми постачальниками буде змінювати процес виробництва харчових продуктів. Перехід від інтенсивного господарства до використання регенеративних підходів буде впроваджено для захисту природи та підвищення доходів фермерів.

Третина усіх орних шарів ґрунту у світі вже деградовані. Щоб зупинити цю тенденцію, Nestlé закликає фермерів відмовитися від пестицидів або скоротити їх використання. Також пропонується застосовувати такі техніки, як постійний ґрунтовий покрив, сівозміна та обмежена обробка ґрунту. Це допомагає зв’язувати більше вуглецю й води у землі та створювати здоровіші ґрунти та ландшафти.

Nestlé в Україні також співпрацює з фермерами щодо практик сталого сільського господарства в межах проєкту «Господар» спільно з Бернським університетом прикладних наук та Сумським національним аграрним університетом. В рамках проєкту було відібрано фермерські господарства з вирощування пшениці та гірчиці, на прикладі яких буде запроваджено експериментальний підхід дорадництва щодо сталих практик фермерства. Одним із пріоритетів практик сталого розвитку є фокус на відновлення ґрунтів та біорізноманіття.

Проект господар Нестле

Переосмислення підходів до виробництва й транспортування

До 2025 року усі 800 об’єктів Nestlé в усьому світі перейдуть на використання електроенергії виключно з відновлюваних джерел.

Крім того, в 2020 році три фабрики Nestlé в Україні досягли цілі нульового рівня «відходів на полігон», що утворюються в процесі виробництва.

Трансформація упаковки

Згідно з планом, компанія також працює над екологічністю пакування своєї продукції. До 2025 року упаковка всієї продукції Nestlé буде придатною до повторного використання або переробки.

Nestlé в Україні вже сьогодні впроваджує зміни — так, вже 98% упаковки кондитерських виробів компанії є придатними до переробки, а упаковка цукерок «Світоч» в коробках готова до переробки на 100%.

Зміна упаковки — це лише один з необхідних кроків для запровадження циркулярної економіки. Для цього Nestlé спільно з компанією Veolia об’єднали зусилля та інвестували 57 млн гривень у пілотний проєкт із сортування відходів та розбудови інфраструктури у трьох невеликих містах під Києвом — Макарів, Нові Петрівці  та Старі Петрівці, населення яких складає близько 28 тис. жителів.

Алессандро Дзанеллі, генеральний директор Nestlé в Україні та Молдові, наголошує: «Наша компанія взяла на себе зобов'язання — до 2025 року перейти на упаковку з матеріалів, придатних до переробки або повторного використання. Проте, для ефективного розв’язання проблеми недостатньо лише створити інноваційне пакування, важливо побудувати ефективну систему збору та переробки відходів на національному рівні. Україна знаходиться на ранніх етапах впровадження циркулярної економіки. Для нас цей проєкт  — тест для створення загальнонаціональної системи розширеної відповідальності виробника. Ми, в Nestlé, прагнемо знайти вдосконалені рішення разом із нашими партнерами для повторного використання та переробки упаковки».

Nestlé поставила перед собою амбітну, але водночас реалістичну та практичну мету — здорові ґрунти, нульові викиди та використання екологічно вироблених какао та кави. Вже зараз для досягнення цієї мети залучено цифрові технології, нові способи аналітики та автоматизації даних, штучний інтелект. Над цим завданням працюють наші науково-дослідницькі центри в усьому світі. Все заради того, аби до 2050 року вийти на нульовий рівень відходів та власним прикладом показати споживачам: дбати про планету може і має кожен з нас і, найчастіше, для цього не потрібно докладати надзусиль, достатньо просто обирати екологічні товари та сортувати відходи.