Sort by
Sort by

Мийте руки

Як звичайна свердловина може допомогти створити сильну та здорову спільноту
Мийте руки
Чиста вода – одна з небагатьох речей у житті, які завжди виправдовують очікування.

Важко переоцінити важливість наявності доступу до чистої води. Дійсно важко, оскільки чиста вода змінює майже все.

Незаперечні переваги

Почнемо з очевидного. Наявність чистої води та санітарних умов дозволяє уникнути численних захворювань. Щороку мільйони людей вмирають від хвороб, викликаних недостатнім водопостачанням, незадовільними санітарно-гігієнічними умовами. Крім пневмонії, основною причиною смерті дітей у віці до п'яти років є діарея.

Погані санітарні умови та непридатна для пиття вода спричиняють майже 20% смертей на робочому місці (PDF, 450 Кб). У грошовому вимірі зниження продуктивності праці щороку обходиться в близько 260 млрд швейцарських франків.

Та переваги наявності джерела чистої води у спільноті очевидними речами не обмежуються. Коли жінкам і дівчатам більше не доводиться щодня долати кілометри, щоб принести воду, у них з’являється більше часу на навчання. Зростає рівень грамотності. А коли школи будують власні туалети, дівчатка проводять більше часу в школі, аніж вдома.

За оцінками ООН, кожен швейцарський франк, вкладений у забезпечення доступності води та відповідних санітарних умов, створює до 4 швейцарських франків економічної вигоди. Саме тому інвестування у цю сферу є надзвичайно ефективним інструментом створення більш сильних, більш сталих спільнот.

Об’єднуючи спільноти

У Кот-д'Івуарі, що у Західній Африці, 63% населення не має доступу до належних санітарних умов. Людям часто доводиться долати кілометри, щоб набрати воду, яка може бути навіть непридатною для пиття, а також користуватися загальними туалетами під відкритим небом, де панує антисанітарія.

Міжнародна федерація Червоного Хреста (МФЧХ) працює у Кот-д'Івуарі для розширення доступу до чистої води, забезпечення необхідних санітарно-гігієнічних умов.

Як найдавніший корпоративний партнер МФЧХ, Nestlé протягом останніх 10 років допомогла забезпечити чистою водою і санітарними умовами майже 110 000 людей у Кот-д'Івуарі, що проживають у спільнотах в регіонах вирощування какао.

Всього 181 водяний насос і 93 блоки шкільних туалетів були побудовані або відремонтовані, а також понад 7 000 сімейних вбиралень.

Навчання також склало істотну частку зусиль. Починаючи з 2007 року, було створено більше 200 комітетів із водопостачання та санітарії у спільнотах та 93 шкільні клуби з гігієни.

Їхні учасники сприяють поширенню гігієни у їхній місцевості. Вони вчать людей, як зберігати воду придатною для пиття, як будувати безпечні об'єкти з точки зору санітарних умов та як навчати дітей добре мити руки. Іноді найпростіші заходи дають найбільший ефект.

«Наші онуки не будуть страждати…»

Адйоуа – 55-річна вдова з села Ндрі Кофікро на півдні Кот-д'Івуару. Вона згадує, що колись, коли вона була молодою, найзаповітнішою мрією її спільноти було мати доступ до чистої питної води. У той час зазвичай жителі брали воду зі ставків і річки, розташованих у лісі на відстані двох кілометрів.

До того, як почати працювати над створенням пункту водопостачання у селі, МФЧХ забезпечила діючу систему управління із залученням членів спільноти. Управлінський комітет, який складається з шести жінок і двох чоловіків з села, забезпечує роботу і обслуговування пункту водопостачання, а також обробляє рахунки, пов'язані з доходами, отриманими від продажу води.

Це гарантує, що інвестовані у створення пункту водопостачання кошти приноситимуть користь і наступним поколінням.

«Тепер я і члени моєї спільноти матимемо більше часу і енергії на піклування про наші сім'ї, а також на розвиток фермерства, – говорить Адйоуа. – Нашим онукам не доведеться страждати так, як нам».

Чиста питна вода і поліпшені санітарно-гігієнічні умови знижують захворюваність і залишають жінкам більше часу на власний заробіток. Припинення практики випорожнень на відкритому просторі сприяє створенню більш безпечних умов для життя людей, особливо вночі, разом з тим земля стає чистішою, а сільськогосподарські культури – здоровішими.

Істотний прогрес

Близько 768 млн людей до сих пір не мають доступу до поліпшених джерел питної води, 40% з них проживають в країнах Африки на південь від Сахари. Роботи ще багато, але результати вже помітні.

На додаток до програми, що успішно впроваджується у Кот-д'Івуарі, наступний етап проекту вже почався у Гані, де зараз ведеться будівництво свердловини. До кінця 2017 року Nestlé забезпечить доступ до чистої води та кращі санітарно-гігієнічні умови для понад 76 000 людей у спільнотах, з якими співпрацює компанія як з постачальниками какао.

Спрямована на поширення базових знань з гігієни разом із наданням доступу до чистої води, програма МФЧХ забезпечує довгострокову користь для здоров'я.

Вас може також зацікавити