Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Reading Time:
2
Minute(S)

Парадоксально, але щоденні турботи настільки нас поглинають, що не залишається часу на серйозні речі. Як дізнатися, чи ми дотримуємося здорового стилю життя? У цій статті ми проллємо світло на те, які здорові навички варто розвивати у немовлят і дітей.

Журнал Центру контролю захворювань у США «Профілактика хронічних захворювань» опублікував результати нашого дослідження «Годування немовлят і дітей» (Feeding Infants and Toddlers Study, FITS). FITS є найбільшим дослідженням США щодо режиму харчування, якості харчування і способу життя серед дітей молодшого віку від 0 до 4-х років. Одним із питань, які досліджувалися, було розуміння батьками поведінки їхніх дітей стосовно здоров’я.

Те, якими батьки уявляють харчування та фізичну активність своїх дітей, є надзвичайно важливим. Їхні погляди визначають, чи дотримуються сім'ї та як вони намагаються дотримуватися рекомендацій щодо харчування та фізичного навантаження. У ході дослідження вивчалися враження батьків та поведінка дітей у порівнянні з рекомендаціями проекту «Здорове активне життя для сімей» Американської академії педіатрії (AAP), реалізованого за підтримки Інституту харчування Nestlé. Ось як виглядають реалії та рекомендації:

 

Фрукти та овочі

 

Рекомендовано: щодня вживати 5 порцій фруктів та овочів.

Результати дослідження: більшість батьків вважають, що їхні діти споживають достатньо фруктів та овочів. Насправді тільки 30% дошкільнят дотримуються рекомендації щодо вживання 5 порцій щодня.

 

Перегляд телебачення

 

Рекомендовано: обмежити перегляд телебачення до 2 годин на день для дітей від 2-х років. Дітям до 2-х років перегляд телебачення нерекомендований.

Результати дослідження: тільки 2% малюків дотримуються рекомендацій щодо заборони перегляду телебачення і 79% дошкільнят виконують рекомендацію щодо обмеження перегляду телебачення не більше 2 годин на день.

 

Фізична активність

 

Рекомендовано: прагнути займатися спортом не менше 1 години на день.

Результати дослідження: близько 56% малюків і 71% дошкільнят дотримуються рекомендації щодо фізичних навантажень не менше 1 години на день.

 

Солодкі напої

 

Рекомендовано: обмежити споживання підсолоджених напоїв.

Результати дослідження: близько 56% малюків і 52% дошкільнят дотримуються рекомендації щодо обмеження споживання підсолоджених напоїв.

Ґрунтуючись на цих висновках, нам відомо, що малюки і дошкільнята не дотримуються деяких рекомендацій стосовно харчування та фізичної активності. Батьки приділяють велику увагу дотриманню рекомендацій щодо фізичної активності і чітко відзначають, що із зростанням дітей їхнє харчування стає менш здоровим. У той же час існує потреба у більш широкій просвітницькій діяльності щодо конкретних моделей поведінки, котрі треба прищеплювати дітям.

«Згідно наших результатів, батькам потрібно більше знань та рекомендацій з багатьох аспектів здорового харчування», – сказав Деніс Демінг, Ph.D., старший науковий співробітник FITS США.

Дослідження FITS заповнює важливий пробіл в інформації. Воно допомагає бренду дитячого харчування Gerber утримувати провідні позиції на ринку харчування для немовлят, малюків та дітей дошкільного віку. На основі цих даних Gerber виробляє поживні продукти, які є науково-обґрунтованими і корисними. Зараз у цій області проводиться нове дослідження FITS, що охоплює більш ніж 3 000 немовлят і дошкільнят.

Нові дані поновлять наші знання з багатьох аспектів харчування та стилю життя дошкільнят. Читайте оригінал статті в журналі «Профілактика хронічних захворювань» та дізнайтеся більше про дослідження «Годування немовлят і дітей» (Feeding Infants and Toddlers Study, FITS).