Sort by
Sort by

Сила здорового харчування

Яка ситуація із харчуванням та фізичною активністю серед дітей
Сила здорового харчування

Парадоксально, але щоденні турботи настільки нас поглинають, що не залишається часу на серйозні речі. Як дізнатися, чи ми дотримуємося здорового стилю життя? У цій статті ми проллємо світло на те, які здорові навички варто розвивати у немовлят і дітей.

Журнал Центру контролю захворювань у США «Профілактика хронічних захворювань» опублікував результати нашого дослідження «Годування немовлят і дітей» (Feeding Infants and Toddlers Study, FITS). FITS є найбільшим дослідженням США щодо режиму харчування, якості харчування і способу життя серед дітей молодшого віку від 0 до 4-х років. Одним із питань, які досліджувалися, було розуміння батьками поведінки їхніх дітей стосовно здоров’я.

Те, якими батьки уявляють харчування та фізичну активність своїх дітей, є надзвичайно важливим. Їхні погляди визначають, чи дотримуються сім'ї та як вони намагаються дотримуватися рекомендацій щодо харчування та фізичного навантаження. У ході дослідження вивчалися враження батьків та поведінка дітей у порівнянні з рекомендаціями проекту «Здорове активне життя для сімей» Американської академії педіатрії (AAP), реалізованого за підтримки Інституту харчування Nestlé. Ось як виглядають реалії та рекомендації:

 

Фрукти та овочі

Рекомендовано: щодня вживати 5 порцій фруктів та овочів.

Результати дослідження: більшість батьків вважають, що їхні діти споживають достатньо фруктів та овочів. Насправді тільки 30% дошкільнят дотримуються рекомендації щодо вживання 5 порцій щодня.

 

Перегляд телебачення

Рекомендовано: обмежити перегляд телебачення до 2 годин на день для дітей від 2-х років. Дітям до 2-х років перегляд телебачення нерекомендований.

Результати дослідження: тільки 2% малюків дотримуються рекомендацій щодо заборони перегляду телебачення і 79% дошкільнят виконують рекомендацію щодо обмеження перегляду телебачення не більше 2 годин на день.

 

Фізична активність

Рекомендовано: прагнути займатися спортом не менше 1 години на день.

Результати дослідження: близько 56% малюків і 71% дошкільнят дотримуються рекомендації щодо фізичних навантажень не менше 1 години на день.

 

Солодкі напої

Рекомендовано: обмежити споживання підсолоджених напоїв.

Результати дослідження: близько 56% малюків і 52% дошкільнят дотримуються рекомендації щодо обмеження споживання підсолоджених напоїв.

Ґрунтуючись на цих висновках, нам відомо, що малюки і дошкільнята не дотримуються деяких рекомендацій стосовно харчування та фізичної активності. Батьки приділяють велику увагу дотриманню рекомендацій щодо фізичної активності і чітко відзначають, що із зростанням дітей їхнє харчування стає менш здоровим. У той же час існує потреба у більш широкій просвітницькій діяльності щодо конкретних моделей поведінки, котрі треба прищеплювати дітям.

«Згідно наших результатів, батькам потрібно більше знань та рекомендацій з багатьох аспектів здорового харчування», – сказав Деніс Демінг, Ph.D., старший науковий співробітник FITS США.

Дослідження FITS заповнює важливий пробіл в інформації. Воно допомагає бренду дитячого харчування Gerber утримувати провідні позиції на ринку харчування для немовлят, малюків та дітей дошкільного віку. На основі цих даних Gerber виробляє поживні продукти, які є науково-обґрунтованими і корисними. Зараз у цій області проводиться нове дослідження FITS, що охоплює більш ніж 3 000 немовлят і дошкільнят.

Нові дані поновлять наші знання з багатьох аспектів харчування та стилю життя дошкільнят. Читайте оригінал статті в журналі «Профілактика хронічних захворювань» та дізнайтеся більше про дослідження «Годування немовлят і дітей» (Feeding Infants and Toddlers Study, FITS).