«Світоч» - спонсор міжнародного конкурсу скрипалів

Перейти до списку прес-релізівВер 25, 2013

З 24 жовтня по 3 листопада у Львові відбудеться Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси, генеральним спонсором якого виступить український бренд «Світоч». Засновником конкурсу стало мистецьке об’єднання «Світ класичної музики», партнерами – авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України», львівський готель «Леополіс», ПрАТ «Компанія Ензим», тижневий журнал «Країна», радіостанція «FM Галичина».

Спільна робота організаторів менше ніж за півроку дозволила створити великий міжнародний проект. Взяти участь у конкурсі такого високого рівня – прагнення кожного музиканта, особливо, коли він тільки-но розпочинає творчу кар’єру. В Україні багато обдарованої молоді, але у більшості бракує фінансової можливості відвідувати закордонні конкурси. Подія у Львові має стати однією з найпрестижніших для підтримки молодих скрипалів з України, а також популяризації української класичної музики – у фінальну програму включені твори видатних українських композиторів Івана Карабиця та Мирослава Скорика.

Конкурс складатиметься з трьох турів. Взяти участь може кожен виконавець віком від шістнадцяти до двадцяти восьми років. Зараз триває перший відбірковий етап, до участі у якому зареєструвалися виконавці з України, Росії, Японії, США. Вивчивши всі заявки, члени журі – найкращі скрипалі та педагоги світу та України - запросять до Львова найсильніших учасників.

Протягом тижня у стінах львівської філармонії та консерваторії звучатимуть твори Баха, Паганіні, Венявського, Шнітке, Баркаускаса, Карабица, Моцарта, Ізаї, Равеля, Сарасате, Сен-Санса, Чайковського, Бетховена, Брамса, Прокоф’єва, Гріга, Лятошинського, Скорика, Бруха. Всі тури конкурсу є відкритими для шанувальників музики. Завершиться Перший міжнародний конкурс скрипалів гала-концертом переможців.

Програма конкурсу складна, але й нагорода досить висока. Призовий фонд конкурсу складає близько 900 тисяч гривень.

Олег Криса: «Моя концертна і педагогічна діяльність, членство у журі багатьох престижних міжнародних конкурсів скрипалів, переконали мене у безмежному таланті українського народу. Однак завжди мені щеміло в душі, коли я порівнював можливості молодих українських музикантів з їхніми ровесниками з Європи, США чи Японії. Для молодих талантів з України через фінансові причини є недоступним більшість престижних конкурсів світу! Саме тому ми з колегами вирішили заснувати представницький конкурс у Львові, щоб наші обдаровані скрипалі мали змогу показати себе світу на нашій землі, а іноземні – прагли потрапити до Львова»

Ніхіл Чанд, керівник кондитерського напрямку Nestle в Україні: Створений у 1882 році, традиційний український бренд «Світоч» має багату історію. Він відроджує сімейні та культурні цінності України, особливо, коли мова йде про серце нашого кондитерського бізнесу – Львів. Це місто завжди було і залишається беззаперечним осередком української духовності та національної ідентичності. Українські музиканти та виконавці надзвичайно талановиті, проте їм часто бракує популярності. Конкурс скрипалів має на меті надихнути молодь України, а також всього світу йти за своїми мріями, досягати цілей та розвиватись. Завдяки міжнародному конкурсу ми плануємо поширити славу про українських композиторів, молодих музикантів та мистецтво в цілому. Ми пишаємося можливістю сприяти розвиткові культури в Україні. В рамках конкурсу заплановані майстер-класи видатних музикантів для учнів музичних шкіл Львова, концерт на фабриці «Світоч» та багато інших подій. Ми також запровадили конкурс для молодих обдарованих українських композиторів – створити музичний твір, натхненний шоколадом «Світоч», що може стати фірмовою музикою бренду й надихатиме наступні покоління українців.

Дізнатися подробиці про конкурс Олега Криси і конкурс композиторів «Світоч», а також подати заявку на участь можна тут: www.olehkrysa-competition.com