Про що мріють українці?

Перейти до списку прес-релізівЧер 17, 2013

Влітку у Києві відбувся фінал V-го IdeaX від NESCAFE 3в1

Цього літа в Україні втілиться у життя на три мрії більше. Вже в п’яте в Києві відбувся фінал проекту IdeaX – конкурсу, у якому за найкращу ідею в одній з трьох категорій: творчість, бізнес та соціальна сфера, автор отримує фінансування на її реалізацію.

За традицією у фінал потрапили дев’ять чудових ідей – по три у кожній категорії. Конкурсанти бажали облаштовувати парки, піклуватися про бездомних тварин, відкривати вільні арт-простори та навіть дайвінг-центр. Творців і мрійників судило професійне, а, головне, справедливе та непідкупне зіркове журі у складі Яни Міхайлової (генеральний директор Nestle в Україні), MC Рибіка (шеф-редактор журналу Maxim Україна) та Сергія Дем’янчука (генеральний директор каналу К1). Кожен з проектів, що посів перше місце у своїй категорії, отримав по 100 тисяч гривень!

Хто ж вони, ці творчі та винахідливі люди? За п’ять років існування проекту організатори IdeaX змогли скласти портрет українця, який хоче зробити світ кращим. Виявилося, що існує декілька категорій мрійників.

 • Студенти - активісти

  Хлопці та дівчата, що навчаються на останніх курсах національних вишів закладів. Їхні ідеї, як правило, чітко сформульовані та корисні для студентського і соціального життя: студентська пральня-кав’ярня (поки твої речі перуться, випий кави, почитай книжку, або скористайся WI-FI), студія звукозапису для студентів, студентський театр тіней, – далеко не повний перелік студентських ідей.

 • Молоді та завзяті

  Цим учасникам вже вдалося чогось досягнути у житті. Вони мають власні проекти, на які витрачено чимало часу та сил. У них є однодумці та чітке бачення подальшого розвитку. Мрії молодих і завзятих зазвичай стосуються творчої та соціальної сфери.

 • Мріяти ніколи не пізно!

  «Якщо вам 40, то саме час почати мріяти!» – так вважають представники цієї групи. Це – найстарше покоління учасників IdeaX. Їхні мрії – дуже різні, але однаково захоплюючі. Від кругосвітньої подорожі разом із сином, до відкриття музею «hand made» віслюків.

 • «Божевільні винахідники»

  До цієї категорії входять учасники з чудернацькими ідеями та виноходами усіх вікових категорій. Ферма з вирощування черв’яків, відеоблог песика, - для них немає нічого неможливого.

Цьогорічний переможець у творчій категорії – студентський арт-простір «Вежа» авторства Геннадія Новікова. У соціальній категорії перше місце здобув проект притулок для бездомних тварин «Дім Сірка» Вікторії Садовник. Серед бізнес проектів переможцем став підприємець Тарас Білошицький з ідеєю відкриття прокату байдарок у Львові.

«Спочатку у нашому проекті брали участь переважно кияни - зауважує Геннадій Радченко, директор з корпоративних питань Nestle в Україні, - але з кожним роком у нас все більше учасників з різних куточків країни. Львів, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ – дуже активні. Щороку аудиторія та географія проекту зростає. Разом із географією розширюється і тематика проекту. В останні два роки впевнено збільшується кількість ідей, пов'язаних із сільським господарством і виробництвом здорових продуктів харчування. Ферма кроликів, унікальна теплиця, плантації малини і слив, стайня, сільські пекарні з домашнім хлібом, мед і яблуневі сади, - ось чого бажає нова генерація. Вони розуміють, як важливо стежити за собою, та вести здоровий спосіб життя. Є чудові проекти і для міста. Наших мрійників бентежить те, що відбувається навколо. Вони хочуть жити в чистих, красивих містах і дихати не загазованим повітрям. Вело-паркінги, прокат велосипедів, облаштування дитячих майданчиків, благоустрій парків, двориків і пляжів. Наша мета – допомогти якомога більшій кількості людей втілити свої чудові ідеї в життя. Ми, звичайно, не можемо фінансувати всіх бажаючих, але наш проект – це ще й надихаючий приклад того, що мрії обов`язково втілюються, якщо дуже цього прагнути».

За п’ять років існування проекту на конкурс було подано більше трьох тисяч ідей. На сьогодні багато з них вже встигли стати реальністю. IdeaX стала помічником у відкритті дитячого садочку із прогресивною методикою виховання, допомогла у зйомках фільму та мультику, разом із переможцями відкрила лазерний парк та рок-студію. Це далеко не всі проекти, які за допомогою конкурсу перебралися з паперу у реальне життя. Кожного року кількість та якість поданих ідей росте майже у геометричній прогресії. Можна не сумніватися у тому, що майбутнє країни у надійних руках людей, що ще не розучилися мріяти, а втілити мрії у життя їм допоможе IdeaX вид NESCAFE 3в1.