Якість – це довіра

Перейти до списку прес-релізівВер 15, 2016

У вересні на фабриці ПрАТ «Волиньхолдінг» відбувся семінар з якості продукції

За якість не потрібно переплачувати, адже продукт за відносно низькою ринковою ціною теж може бути якісним. Про це журналістам розповіли під час зустрічі на семінарі з якості продуктів на фабриці «Торчин». 

Визначальна причина успіху ПрАТ «Волиньхолдінг» та бренду «Торчин» – якість продукції. На якості не можна економити, говорять спеціалісти компанії. Споживач, беручи продукт з полички, має платити лише за те, що він хоче отримати – смачний та якісний продукт. Тому якщо компанія хоче розвиватися, то досягнути цього можливо лише за умови якості та безпеки товару. 

У компанії існує Система управління якістю харчових продуктів, що є платформою, яку Nestlé використовує в усьому світі, щоб гарантувати безпеку продуктів харчування, відповідність стандартам якості та створення цінностей для споживачів. Система управління якістю проходить аудит і перевірку незалежними органами сертифікації, які підтверджують відповідність внутрішнім стандартам, нормам ISO, законам і нормативним вимогам.

На прикладі упаковки кетчупу «Торчин» журналістам розповіли про контроль системи якості компанії в Україні. З лану до столу – від вирощування сировини до потрапляння кінцевого продукту на полички магазинів. 
Усі постачальники сировини та пакувальних матеріалів повинні пройти аудит компанії. Поля, ферми, виробництво, лабораторії, склади, побутові приміщення – мають відповідати державним і міжнародним стандартам з якості та внутрішнім вимогам та стандартам Nestlé. У рамках плану розвитку  сільських господарств (проекти «Господар» та «Господар+») компанія має зобов’язання розвивати українських постачальників шляхом інформаційної підтримки, тренінгів, залучення експертів та спеціалістів ринку. Відтак за період з 2008 року компанія розвинула понад 25 підприємств, які зараз успішно працюють з Nestlé, постачаючи якісну та безпечну сировину, що відповідає всім зазначеним вимогам.  

Перш ніж сировина перейде на етап виробництва продукту, вона аналізується фабричною та центральною лабораторіями. На наступному етапі уся сировина та готова продукція проходить понад 10 тисяч аналізів на рік: мікробіологічні, хіміко-фізичні, органолептичні. Наприклад, кожна упаковка кетчупу «Торчин Лагідний» проходить близько 600 перевірок перш ніж попасти до споживача. Якщо сировина отримала позитивні результати за всіма аналізами, вона потрапляє на етап моніторингу, де проходить 1 000 аналізів на хімічні контамінанти у зовнішніх лабораторіях України та світу. Пройшовши всі аналізи та моніторинг, сировина допускається до виробництва. Сировина, в якій були знайдені будь-які відхилення, блокується та повертається постачальнику. 
Важливим етапом перевірки якості є дегустація готового продукту. Щоб перевірити якість споживчої упаковки, правильність та якість маркування, зовнішній вигляд, колір, консистенцію, запах, смак – дегустується продукція кожної виготовленої партії.

Надважливим у виробництві пунктом є гігієна співробітників та зонування виробництва. Відтак лінії, що виробляють різні продукти, знаходяться у різних приміщеннях. Задля обізнаності наших співробітників та впевненості у безпеці продукту, на виробництві користуються сімома принципами Аналізу ризиків та контрольно критичних точок (HACCP). Тут контроль не закінчується, адже компанія оцінює торгівельні мережі, куди постачається продукт, а також здійснює моніторинг відгуків споживачів, щоб забезпечувати всі змінні потреби споживача.

Зазвичай споживач обирає продукт, керуючись власними смаковими вподобаннями та не завжди замислюється про процес відбору сировини, контроль якості виробництва, клопітку працю великої кількості співробітників підприємства. 

«Торчин» відкрито говорить зі споживачами та надає можливість побачити все на власні очі. «Торчин» вперше відчинить двері фабрики та покаже процес виробництва, поділиться принципами та філософією задля створення якісного та смачного продукту.