Sort by
Sort by

Nestlé запрошує до співпраці місцевих постачальників сировини

Back to Press releases
Розвиток сільської інфраструктури – один з пріоритетних напрямків діяльності Nestlé в Україні. Nestlé найбільша компанія в світі з виробництва продуктів харчування, яка представлена у всіх країнах світу, має традиції віком у 150 років. Для компанії важливо підтримувати безпечне та довготривале постачання сировини, щоб максимально забезпечити якість та безпеку готової продукції, відповідність стандартам Nestlé. Саме тому Nestlé приділяє увагу постачальникам, організовуючи та успішно розвиваючи програми підтримки фермерів та виробників пакувальних матеріалів. 

З 2007 року Nestlé в Україні ініціювала та успішно реалізовує проект «Господар», спрямований на пошук та розвиток місцевих постачальників сільськогосподарської продукції, виробників якісної сировини та пакувальних матеріалів, перш за все, шляхом проведення консультацій, навчання і практичних занять, допомоги з придбанням необхідної посівної техніки та матеріалів. Ефективність проекту та подальша співпраця з постачальниками багато в чому залежить від самих постачальників. Від їхньої готовності активно розвиватися, впроваджувати нові принципи забезпечення контролю якості та безпеки на виробництві. Сьогодні частка української сировини та пакувальних матеріалів, що використовується фабриками компанії у Львові («Світоч»), на Волині («Волиньхолдінг») та в Харкові («Техноком»), вже становить 70%.

У січні 2016 року Nestlé вийшла на новий етап розвитку аграрного ринку України, ініціювавши створення проекту «Господар +». Головною метою цього проекту є виведення українського аграрного ринку на новий рівень: від виробництва сировини до постачання переробленої продукції, якість якої відповідатиме найвищим стандартам. Звичайно, такий проект вимагає синергії багатьох учасників ринку: фермерів – для вирощування продукції відповідної для переробки якості, виробників насіння та добрив – для розробки повних технологічних циклів створення продукції від насіння до добрив, поливу та збору. Крім того, дуже важливою є підтримка Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також міжнародних фінансових інституцій, які готові надати ресурси українським переробним підприємствам для ввезення на територію України сучасного обладнання. Нові сучасні технології у поєднанні з використанням сировини відповідної якості мають забезпечити процес переробки на найвищому рівні. 

Директор Nestlé в Україні та Молдові Ансгар Борнеманн: «Ми експортуємо продукцію високої якості до більш ніж 30 країн світу. Плануємо в подальшому розвивати наші експортні можливості, стати надійним постачальником як продукції Nestlé, так і сировини. У подальшому постачальники, які співпрацюють з Nestlé в Україні, матимуть можливість експортувати сировину підприємствам компанії за кордон.» У межах проекту «Господар+» існує навчальна програма RISE (Response-Inducing Sustainability Evaluation), яка була розроблена у Бернському університеті прикладних наук та застосовувалась понад 2,500 фермерськими господарствами у 53 країнах. Досвід застосування RISE в інших країнах мав позитивний вплив на захист навколишнього середовища та став запорукою внесення системних змін у діяльність фермерських господарств. У Китаї, наприклад, програма мала вплив на встановлення державного контролю над цінами на силос та люцерну. Nestlé має на меті забезпечити вивчення програми RISE українськими спеціалістами на базі Сумського університету та допомогти використати досвід господарств, де програму вже було успішно застосовано. 

Директор Nestlé в Україні та Молдові Ансгар Борнеманн: «Завдяки проекту «Господар+» ми плануємо в 2016 році запровадити навчальну програму RISE на декількох обраних фермерських господарствах в Україні та працюємо над тим, щоб включити її до навчальної програми Сумського Агроуніверситету. Ми будемо працювати, щоб у майбутньому RISE було включено до навчальної програми всіх профільних українських освітніх закладів.»