У Львові провели першу конференцію для вчителів з «Абетки харчування»

Перейти до списку прес-релізівТра 19, 2016

У травні Nestlé в Україні за підтримки департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації організувала ознайомчу конференцію у приміщенні наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка. На конференції вчителям з 82 загальноосвітніх навчальних закладів регіону презентували освітню програму для школярів молодших класів «Абетка харчування». 

Менеджер з розвитку програм здорового харчування Nestlé в Україні Ірина Колодяжна розповіла, що мета цього заходу – допомогти вчителям навчити дітей молодших класів основам правильного харчування та здоровому способу життя. Ірина Колодяжна: «Абетка харчування» - готовий курс, який має гриф: «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» і схвалений науково-методичною радою з питань освіти Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України для використання у навчально-виховному процесі в загальноосвітніх навчальних закладах. Для розробки «Абетки» залучали провідних фахівців з гастроентерології, дієтології Національної медичної академії післядипломної освіти». 

В Україні програма «Абетка харчування» розроблена з урахуванням традицій і потреб українського суспільства. Науковою базою для її створення стали багаторічний досвід і розробки Nestlé щодо раціонального харчування. За час існування, з 2009 року, у програму було залучено близько 120 тисяч дітей з 490 шкіл України. Аналогічні освітні програми, які підтримує Nestlé, працюють у 83 країнах світу. 

Навчальні матеріали – зручні для вивчення – в електронному та друкованому форматі. Учні в ігровій формі дізнаються про те, як правильно харчуватися, як поводитися за столом, про національні особливості харчування, обрядові страви та багато іншого. У програмі також передбачена позакласна робота – конкурси, змагання, свята. 

Представник департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Леся Босак: «Абетка харчування» надзвичайно актуальна у сучасному житті школяра, його батьків та вчителів. Адже це – яскравий маячок для організації правильного харчування, здорового способу життя, взаємин дітей із батьками». За її словами, Львівська ОДА готова надати всіляку підтримку для розвитку та впровадження цієї програми. Лікар-нутриціолог Оксана Гдиря ознайомила учасників конференції з фундаментальними основами раціонального харчування, особливо акцентуючи увагу на взаємозв’язок способу харчування та здоров’ї дітей. «Формування здоров’я дітей залежить від батьків, але й авторитет школи має дуже велике значення. Проаналізувавши результати навчання за «Абеткою харчування», прийшли до висновку, що ця програма позитивно впливає не лише на харчування дітей, але й може змінити харчування всієї родини, покращити здоров’я», - зазначила Оксана Гдиря.

Вчителі львівських шкіл, у котрих вже запроваджено викладання «Абетки харчування», поділилися досвідом і результатами. Представник Львівської загально-освітньої школи № 78 Ірина Прихідько: «Програма працює у школі вже чотири роки і ми спостерігаємо великий поступ у розвитку наших дітей у сфері здорового способу життя. Наші діти інколи споживають не корисні продукти, але принаймні вони розрізняють, що корисне, а що може зашкодити». 

Після жвавої дискусії запитань та відповідей, усім учасникам конференції вручили дипломи, а також навчально-методичні комплекти в електронному вигляді та друковані посібники з «Абетки». Аналогічні зустрічі для вчителів заплановано провести в інших регіонах України.

Про «Абетку харчування» 

«Nestlé Здорові діти» (Nestlé Healthy Kids) має на меті просування правильного харчування та фізичного розвитку серед дітей шкільного віку. Це глобальна програма, що є прикладом реалізації корпоративної ініціативи «Створення спільних цінностей». Розроблена за ініціативою Nestlé в Україні навчальна програма для учнів 1-4 класів «Абетка харчування» стала частиною курсу «Основи здоров'я». Головною метою програми є навчити дітей принципам правильного харчування і виховати звичку дотримуватися цих принципів в повсякденному житті. Програма користується популярністю серед українських вчителів і методистів. На їхні чисельні прохання працює сайт www.abetka-healthykids.com.ua, що містить у вільному доступі всі необхідні матеріали і посібники для учнів і вчителів. Завдяки інтерактивним компонентам сайт також є точкою обміну досвідом серед вчителів. Nestlé прагне, щоб «Абетка харчування» знайшла місце у кожному домі майбутнього знавця правильного харчування. Компанія відкрила канал «Абетка харчування» на YouTube з онлайн уроками, а також створила захоплюючі ігри, пограти у які можна на сайті програми. Вони сподобаються школярам будь-якого віку. У 2016 році Nestlé планує залучити 300 тисяч дітей до програми «Абетка харчування». Детально про «Абетку харчування»: www.abetka-healthykids.com.ua.