Завершився Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси

Перейти до списку прес-релізівЛис 3, 2013

У Львівській обласній філармонії відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу

Рішенням міжнародного журі Першу премію Міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси присуджено двом виконавцям - Джонґ Да Сол та Маркіяну Мельниченко. Другу премію також поділили між собою Ї-Йон Гонґ та Лев Солодовніков. Журі вирішило не вручати гран-прі та третю премію.

Також спеціальну нагороду від журі за краще виконання концерту №2 М.Скорика отримав Маркіян Мельниченко (Австралія). Спеціальні нагороди «Перспектива» дісталися: Роману Холматову (Україна), Ган Ксі (США), Джінг Ксінг (Китай), Назару Федюку (Україна), Ярославу Бронзей (Україна), Світлані Безотосній (Росія). Спеціальну нагороду – запрошення на тиждень до Львова з проживанням у готелі «Вінтаж» було присуджено Джонг Да Сол (Канада).

Перший міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси тривав з 24 жовтня до 3 листопада в приміщеннях консерваторії та філармонії Львова. Участь у ньому взяли 18 учасників з України, Канади, Японії, Китаю, Австралії, Південної Кореї, Росії та США.

Конкурс складався з трьох турів. До другого туру пройшли десять учасників, а фіналістами стали п’ятеро скрипалів: Маркіян Мельниченко (Австралія), Лев Солодовніков (Росія), Джонґ Да Сол (Канада), Ї-Йон Гонґ (Південна Корея), Роман Холматов (Україна).

Завершився конкурс гала-концертом переможців у супроводі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням народного артиста України Володимира Сіренка.

Яна Міхайлова, генеральний директор Nestle в Україні: «Від імені Nestle я щиро дякую організаторам, членам журі, учасникам, і, звичайно, Олегові Васильовичу Крисі за чудове свято музики й молодості, яке вони подарували Львову. Я впевнена, що цей конкурс стане ще однією культурною традицією міста. Ми пишаємося тим, що «Світоч» бере участь у створенні цієї традиції».

«Для мене це був дуже приємний, хоча й напружений час. Я вболівав за кожного з учасників. Велика радість бути серед таких прекрасних, професійних, сильних виконавців. Особливо приємно, що конкурс проходив у моєму рідному Львові. Здійснилася моя мрія - створити такий важливий конкурс, дати можливість талановитим музикантам України, світу проявити себе. Окрему подяку хотів би висловити організаторам події, «Світочу» за злагоджену роботу та підтримку. Завдяки вам відбувся цей конкурс, що став найсолодшим у світі!», – сказав Олег Криса – засновник конкурсу, професор Істменської музичної школи в Рочестері (США), почесний професор скрипки Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, почесний член Японської струнної асоціації викладачів.

Засновник конкурсу – мистецьке об’єднання «Світ класичної музики».
Генеральний партнер – «Світоч».
Партнери – авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», готель «Леополіс» (Львів), ПрАТ «Компанія Ензим», радіостанція «FM «Галичина».