Sort by
Sort by

Чи легко виховувати дітей у сучасному світі? Nestlé представила результати глобального дослідження The Parenting Index

nestle-parenting-index-2021
Back to Press releases

Компанія Nestlé представила результати The Parenting Index - першого у своєму роді глобального дослідження, що висвітлює питання, які турбують сучасних батьків. Дослідження показує, що батьки у всьому світі стикаються з однаковими щоденними викликами - від тиску суспільної думки до самотності та внутрішньої невпевненості.

Дослідження The Parenting Index було ініційовано компанією Nestlé в межах постійно діючої програми підтримки сімей протягом перших критично важливих 1000 днів життя дитини. Воно представляє 8 універсальних чинників, що впливають на досвід батьківства незалежно від географії проживання сім'ї. Дослідження проводиться в рамках глобальної ініціативи Nestlé з питань підтримки батьків (Nestlé Parenting Initiative), покликаної полегшити життя людей, які вперше стали батьками.

Опитування понад 8000 мам і татусів з дітьми до 1 року, яке було проведене в 16 країнах світу, стало джерелом даних для глибокого розуміння потреб і досвіду батьків.

В ході дослідження було визначено вісім універсальних факторів², які мають значний вплив на відчуття та потреби сучасних батьків. Одним із найвагоміших є тиск на батьків, який, на думку учасників дослідження, складає 23%. Він може мати довготривалий вплив на стан молодих батьків та проявлятись у таких формах: 1) соціальний осуд: опитані батьки відчувають його, коли це стосується виховання дітей, і найбільшим джерелом такого осуду сьогодні є соціальні мережі; 2) самотність у надзвичайно технологічно об'єднаному світі. Батьки кажуть, що почуваються ізольованими та самотніми із дитиною на руках, навіть коли друзі та сім'я перебувають на відстані смс-повідомлення; 3) відчуття провини; 4) невідповідність реального досвіду батьківства очікуванням; 5) небажані поради.

Серед інших значущих факторів батьки відзначили фінансову стабільність сім'ї (17%), можливість поєднувати виховання дітей з роботою (16%), а також стереотип про те, що діти бувають "зручні" і "проблемні", і в першому випадку бути батьками помітно легше (10%). Іншими важливими факторами є здоров'я та добробут родини (доступ до ресурсів для підтримки здоров'я і наявність достовірної інформації для батьків (9%)), підтримка оточення (8%), спільне виховання (6%) і впевненість у собі (3%).

З урахуванням значущості кожного чинника, виявленого в дослідженні, було визначено відповідний індекс "легкості батьківства". Як виявилося, ідеального місця для виховання дітей не існує - з труднощами батьківства стикаються навіть у Швеції, Чилі та Німеччині, які займають лідерські позиції в рейтингу. Так, в Швеції батьки частіше відчувають невпевненість у собі і своїх силах. При цьому тиск на батьків, хоча і відчувається в усьому світі, є особливо актуальним на Філіппінах, в Саудівській Аравії і Бразилії. А найнижчий його рівень відзначений у Швеції, Німеччині та Ізраїлі.

Хоча можна було очікувати, що батьки відчуватимуть більший тиск в результаті COVID-19, аналіз даних з США, Іспанії та Китаю в умовах пандемії 2020 року свідчить про присутність меншого тиску з боку суспільства на батьків стосовно виховування дітей у цей період. Натомість батьки підтвердили, що в цей час відчули більше взаємодопомоги та підтримки.

Тьєррі Філардо, віце-президент, директор бізнесу дитячого харчування Nestlé S.A., зазначив: "Ми запустили глобальну ініціативу Nestlé Parenting Initiative, щоб полегшити життя батьків і підтримати їх в перші 1000 днів життя їхньої дитини. Реалізація цієї ініціативи є частиною глобального зобов'язання компанії допомогти 50 мільйонам дітей вести більш здоровий спосіб життя до 2030 року. Дослідження The Parenting Index - важливий перший крок до більш повного розуміння складнощів, з якими стикаються сучасні батьки, та можливість їм допомогти".

Марія Камардіна, директор бізнесу дитячого харчування Nestlé в Україні та Молдові: "Ми в Nestlé завжди готові підтримати молодих батьків та впевнені, що вони повинні отримувати достатньо інформації, поваги та підтримки щодо рішень, які вони приймають щодня заради своїх малюків. Ми закликаємо всіх, хто поділяє наші переконання та цінності турботи про малюків і їхніх батьків, приєднатися до нас і підтримати молодих батьків, що допоможе багатьом мамам і татам у сучасному світі".

Щоб завантажити копію звіту, відвідайте веб-сайт: www.theparentingindex.com

 

Інформаційна довідка

¹Про The Parenting Index

Дослідження The Parenting Index проведене на замовлення компанії Nestlé в межах постійно діючої програми підтримки сімей протягом перших 1000 днів життя дитини і проводиться за методологією, розробленою та впровадженою компанією Kantar.

Результати першого Індексу базуються на даних опитування, проведеного Kantar у січні та лютому 2020 року. Були зібрані дані представників від кожної з 16 країн - матерів і батьків немовлят віком 0-12 місяців. Під час першої хвилі було проведено 8045 співбесід. Друга хвиля містила 900 співбесід (300 у Китаї, Іспанії та США) для оцінки ранніх ознак впливу пандемії коронавірусу на Індекс, і була проведена в липні 2020 року.

Nestlé

Одна з найбільших компаній світу у сфері виробництва продуктів харчування та напоїв, яка представлена у 187 країнах. 300 тисяч співробітників працюють для досягнення спільної мети Nestlé - покращувати якість життя й сприяти здоровому майбутньому. Nestlé пропонує широкий асортимент продуктів і послуг для родин та домашніх тварин. Науково-дослідна мережа Nestlé є найбільшою у харчовій промисловості з 23 науково-дослідними центрами та 3900 вченими, що працюють у всьому світі.

Nestlé розпочала свою діяльність в Україні в 1994 році з відкриття представництва. Відтоді компанія просуває такі міжнародні бренди, як NESCAFÉ, Nesquik, Nuts, Friskies, KitKat та ін. У 1998 році Nestlé S.A. придбала контрольний пакет акцій ЗАТ "Львівська кондитерська фабрика "Світоч" ", а з 2018 володіє 100% акцій підприємства. У травні 2003 року в Києві засновано ТОВ "Нестле Україна". У кінці 2003 року Nestlé S.A. придбала 100% акцій підприємства "Волиньхолдінг" (ТМ "Торчин"). В 2010 році Nestlé S.A. придбала ТОВ "Техноком", виробника продуктів швидкого приготування під ТМ "Мівіна". У 2012 році у Львові було створено Nestlé Business Service (NBS Europe), що є одним із п'яти сервісних центрів Nestlé у світі та надає послуги з підтримки підрозділів компанії Nestlé у більше ніж 40 країнах світу.

Бізнес Nestlé в Україні представлено такими напрямами: кава та напої, кондитерські вироби, кулінарія (холодні соуси, приправи, супи, продукти швидкого приготування), дитяче та спеціальне харчування, готові сніданки, корми для домашніх тварин. А також Nestlé Professional є підрозділом, який пропонує зручні та сучасні комплексні рішення для індустрії харчування поза межами дому.

Про Кантар

Kantar - дослідницька компанія, яка спеціалізується на опрацюванні інформації, що базується на фактичних даних і консалтингу. Вона має повне, унікальне та комплексне розуміння того, як люди думають, відчувають та діють на глобальному та місцевому рівнях на понад 90 ринках. Поєднуючи глибокий досвід, ресурси даних і порівняльні критерії з інноваційною аналітикою та технологіями, Kantar допомагає своїм клієнтам зрозуміти людей та надихнути на розвиток.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до прес-офісу компанії Nestlé:

Ольга Марчук
[email protected]
+38 (050) 583 71 47