Підсумки діяльності Nestlé в Україні за 2010 рік

Перейти до списку прес-релізівЛют 16, 2011

Світовий лідер в галузі виробництва продуктів харчування і напоїв, що діє на принципах правильного харчування та здорового способу життя – швейцарська компанія Nestlé – підвела підсумки своєї діяльності в Україні за 2010 рік.

Загальний обсяг продажів компанії на українському ринку в 2010 році досяг 4,016 млрд. гривень (з урахуванням фінансових результатів ТМ «Мівіна» за березень-грудень). Зростання продажів склало 30,5% у порівнянні з 2009 роком (15% без урахування фінансових результатів ТМ «Мівіна»). У 2010 році підприємства Nestlé в Україні (ТОВ «Нестле Україна», ВАТ «Волиньхолдинг», ТОВ «Техноком» і ЗАТ «Світоч») виплатили до державного бюджету 325 млн. грн. різних податків і зборів. Кількість працюючих на підприємствах Nestlé в Україні досягла 4,5 тис. осіб. У 2010 році тривали інвестиції у виробничу інфраструктуру, які склали 64 млн. грн.

Всі основні напрямки бізнесу Nestlé в Україні продемонстрували темпи зростання, що перевищують середні показники по галузі. Таким чином, компанії вдалося зміцнити свої провідні позиції практично у всіх представлених в Україні напрямках: кава та напої, кондитерські вироби, кулінарія, дитяче та спеціальне харчування, готові сніданки, корми для домашніх тварин.

У минулому році Nestlé в Україні реалізувала ряд масштабних інвестиційних проектів, спрямованих на подальший розвиток. У лютому 2010 року було завершено угоду з придбання ТОВ «Техноком» (м. Харків), виробника продуктів швидкого приготування під ТМ «Мівіна», що дозволило Nestlé зайняти лідируючі позиції у цьому перспективному сегменті ринку.

Поряд з придбанням ТОВ «Техноком», найважливішою подією в діяльності Nestlé в Україні стало рішення про реалізацію у Львові нового інвестиційного проекту – створення «Об'єднаного бізнес-сервіс-центру Nestlé Європа» (NBS Nestlé Europe). Практика надання послуг підприємствам Nestlé в різних країнах і обробки даних в галузі фінансів та управління персоналом успішно застосовується компанією в багатьох країнах світу. Її впровадження на ринках Східної та Центральної Європи забезпечить високу якість управління та обслуговування підрозділів Nestlé S.A. у 20 країнах регіону, таких як Росія, Польща, Румунія, Угорщина, Болгарія, Чехія, Греція тощо. Львівський центр став третьою за рахунком установою Nestlé у світі, що поєднує діяльність у сфері фінансів та управління персоналом в одному місці. У створення бізнес-сервіс-центру, в якому буде працювати більше 300 фахівців, планується інвестувати 25 млн. швейцарських франків. Львів було обрано завдяки якості інфраструктури, високому рівню навчання в університетах, наявності талановитих кадрів, а також позиції, яку Nestlé займає в Україні.

У сегменті кулінарії обсяг продажів склав 1 441 млн. грн. (ТМ «Торчин» – 962 млн. грн., ТМ «Мівіна» – 479 млн.грн. за березень-грудень). Завдяки придбанню ТМ «Мівіна», компанія значно зміцнила на українському ринку позиції абсолютного лідера як у категорії приправ, так і продуктів швидкого приготування. У сегменті холодних соусів ТМ «Торчин» збільшила продажі своєї продукції і зберігає впевнене лідерство: частка ринку кетчупів склала 63,4%, майонезу – 23%, гірчиці – 48,5%, соусів – 51,9%, заправки для супів – 97 %.

Досить успішним став 2010 рік для сегмента кави та напоїв: об'єм продажів склав 1 164 млн. грн., що на 14% більше в порівнянні з 2009 роком. Загальна частка Nescafé на українському ринку розчинної кави склала 30,5% у грошовому еквіваленті. «Nescafé Classic» залишається найпопулярнішим напоєм у сегменті середньої цінової категорії, частка ринку становить 51,4%.

У вересні Nestlé і виробник побутової техніки Krups представили в Україні інноваційну систему приготування напоїв «NESCAFÉ Dolce Gusto». Це абсолютно нова пропозиція для споживача, яка на сьогоднішній день не має аналогів на ринку України. Машина «NESCAFÉ Dolce Gusto» об'єднує в собі домашню кавоварку та професійний апарат з тиском 15 бар.

У жовтні на українському ринку з'явилася нова розчинна кава «NESCAFÉ Green Blend», антиоксидантні властивості якої на 70% більше, ніж у визнаного чемпіона – зеленого чаю. Пропорції зелених (35%) і смажених (65%) кавових зерен спеціально розроблені, щоб забезпечити не тільки багатий смак і аромат, а й зробити каву ще більш корисною для здоров'я.

У 2010 році насамперед за рахунок інноваційних рішень був розширений асортимент кондитерських виробів, представлених торговельними марками Nestlé та «Світоч». Кондитерський бізнес Nestlé в Україні став найбільш зростаючим кондитерським бізнесом Nestlé в країнах Європи, продемонструвавши зростання у 33% в порівнянні з 2009 роком. Компанією було реалізовано кондитерської продукції на суму 736 млн. грн.

У 2010 році «Світоч» зберіг динамічні темпи зростання, досягнуті після ребрендингу. Асортимент ТМ «Світоч» поповнився низкою нових продуктів, серед яких «Білий шоколад кокос з Філіппінських островів», шоколадні цукерки «Трюфель». У вересні на ринку Україні знову з'явилися вафлі в шоколаді «Хрум», улюблений продукт кількох поколінь українців. Інновації торкнулися також і упаковки багатьох продуктів ТМ «Світоч» – вона стала більш сучасною та преміальною. Торгова марка «Nestlé Gold Chocolate» також представила на українському ринку цікаву новинку: цукерки в коробці «Полуниця у шампанському».

Бренд LION продемонстрував у минулому році рекордне зростання продажів – 78%. У рамках перезапуску бренду NUTS було покращено якість інгредієнтів, модернізовано упаковку продукту, що, поряд з рекламною підтримкою, забезпечило відчутне зростання продажів (+ 50%). У категорії вагових цукерок зростання продажів склало 84%, зокрема, завдяки як випуску на ринок нових продуктів, так і поліпшенню смаку та упаковки традиційних цукерок.

Підрозділ Nestlé Professional, постачальник інноваційних комплексних рішень у сегменті харчування «поза домом» (для кетерінгу та офісів), продовжує впевнено розширювати свою присутність на національному ринку. У 2010 році обсяг продажів Nestlé Professional склав 141 млн. грн., продемонструвавши приріст у 15%. Кількість кавових автоматів, встановлених компанією в Україні, становить на сьогодні 18,5 тисяч. У 2010 році підрозділом були представлені нові види професійних кавових рішень: «NESCAFÉ Milano» і «NESCAFÉ Alegria». У новій розробці Nestlé Professional, кавовій машині «NESCAFÉ Milano» вперше використовується чистий екстракт кави, який у поєднанні з сухим молоком значно перевершує очікування споживачів і професіоналів. Кава «BUONDI» у 2010 році продемонструвала вражаючі темпи зростання – 60% і залишається найбільш динамічним брендом кави еспрессо в сегменті споживання «поза домом». Бренд продовжував активно інвестувати в розвиток культури споживання еспресо в Україну: минулого року за його підтримки було проведено два українських чемпіонати бариста.

Обсяг продажів дитячого і спеціального харчування Nestlé в Україні склав 188 млн. грн., продемонструвавши 32% зростання. Завдяки появі на ринку нових продуктів ТМ «Gerber», Nestlé посилила позиції лідера ринку і досягла частки 26,2% (+3,2%).

Обсяг продажів готових сніданків склав 103 млн. грн.

У 2010 році Nestlé Purina (корми для домашніх тварин) продовжувала зміцнювати свої позиції в преміальному (+24%) і суперпреміальному (+16%) сегментах. Перш за все зростання було досягнуто за рахунок торговельних марок Friskies (+51%) і Chow (+30%) у преміальному сегменті і ProPlan (+30%) та Gourmet (+22%) у суперпреміальному сегменті. Обсяг продажів Nestlé Purina склав 243 млн. грн. (на 9% більше, ніж у 2009 р.).

Як і раніше, одним з головних стратегічних напрямків діяльності Nestlé в Україні залишається зміцнення позиції лідера у сфері раціонального харчування та здорового способу життя (Nutrition, Health & Wellness), а також позицій в рамках глобальної ініціативи Nestlé «Створення загальних цінностей» (Creating Shared Value ), націленої на вирішення глобальних економічних і соціальних проблем.

У 2010 році компанію спільно з Міністерством освіти і науки України був продовжений соціальний проект «Абетка харчування», спрямований на підвищення рівня обізнаності та розуміння принципів раціонального харчування та здорового способу життя серед дітей, а також батьків. У минулому навчальному році було розроблено та в якості пілотного проекту впроваджено програму про корисне харчування і здоровий спосіб життя у третіх-четвертих класах середньої школи. Раніше було розроблено програму для дітей перших-других класів. Навчальний курс «Абетка харчування» був включений в програму 38 українських шкіл у 11 обласних центрах, в тестуванні взяло участь 2,5 тисяч школярів. Таким чином, можна говорити про створення в Україні за активної участі Nestlé програми, присвяченої принципам раціонального харчування для початкової школи. Кінцевою метою проекту є трансформація нового навчального курсу в окрему дисципліну в рамках загальної системи початкової середньої освіти.

У рамках реалізації програми «Господар» тривала робота з розвитку місцевих постачальників і подальшого поступового зниження кількості імпортованої сировини для виробничих потужностей в Україні. На сьогодні частка місцевої сировини та пакувальних матеріалів, використовуваних фабриками Nestlé у Львові (ЗАТ «Світоч») та Волинській області (ВАТ «Волиньхолдинг»), становить 70% (+20% в порівнянні з 2007 роком).