Підсумки діяльності компанії Nestlé в Україні за 2008 рік

Перейти до списку прес-релізівЛют 19, 2009

У 2008 році компанія Nestlé, найбільший виробник продуктів харчування у світі, збільшила річний загальний об'єм продажів в Україні на 16%, довівши цей показник до 2,66 млрд. грн.

Зміцнення позицій Nestlé як компанії, що пропагує принципи раціонального харчування та здорового способу життя (Nutrition, Health & Wellness), стало основним стратегічним напрямом діяльності у 2008 році. Ця довгострокова стратегія полягає в основі розвитку глобального бізнесу Nestlé та визначає принципи роботи компанії у всіх країнах світу.

У минулому році, незважаючи на складну економічну ситуацію, Nestlé зберегла лідерські позиції у представлених в Україні продуктових категоріях.

Найбільшим сегментом бізнесу Nestlé в Україні залишається кулінарія. Абсолютний лідер ринку торгова марка «Торчин » продемонструвала динамічне зростання на 24%. Об’єм продажів продукції «Торчин » склав 871 млн. грн. (705 млн. грн. у 2007 році).

Частка ринку кетчупу склала 63,5%, майонезу – 25%, гірчиці – 45%, готових соусів – 52,1%. Частка ринку Nestlé у сегменті приправ , включаючи найпопулярнішу позицію – «Торчин 10 овочів », збільшилася за рік на 5,3 пункти і склала 32,3% у грошовому еквіваленті.

2008 рік став успішним для сегменту кави та напоїв: об’єм продажів збільшився на 13% і досяг вражаючої цифри у 760 млн. грн. Згідно даним дослідницької компанії Nielsen, частка Nescafé на українському ринку розчинної кави у грошовому еквіваленті склала 31,7%. У сегменті кавових міксів частка ринку Nescafé 3 в 1 виросла на 4,6 пункти та склала 18,1% у грошовому еквіваленті.

До 70-річчя Nescafé , першої розчинної кави у світі, споживачам був представлений вдосконалений Nescafé Classic із приємнішим ароматом та смаком, досягнутими завдяки застосуванню нової технології делікатного обсмажування. Дизайн бляшаної та скляної упаковки продукту став більш витонченим та сучасним. Поява в Україні оновленого продукту супроводжувалася масштабною рекламною кампанією.

Важливою подією ювілейного для Nescafé року став ребрендінг суперпреміального сегменту. Alta Rica, Cap Colombie, Espresso були об’єднані у серію Nescafé Collection , їхнє пакування стало більш витонченим, а на етикетці з’явилася інформація про георгафію походження кавових зерен.

У 2008 році було реалізовано кондитерські вироби торгових марок Nestlé та «Світоч » на суму 531 млн. грн. Компанія зберегла впевнене лідерство у сегменті вафель (частка ринку – 38,6%), солених та солодких крекерів (54% та 67,9% відповідно).

Приємним сюрпризом для шанувальників чорного шоколаду стали нові цукерки з трюфельною начинкою Nestle Gold Chocolate Truffle , які відповідають найкрашим досягненням швейцарського кондитерського мистецтва. Більше мільйона українців стали учасниками масштабної промо-акції MuzON (ТМ KitKat , Nuts та Lion) , у ході якої було розіграно 732 портативні комп’ютери та велика кількість інших цінних призів.

Об'єм продажів дитячого і спеціального харчування Nestlé склав 121млн. грн., продемонструвавши 46% зростання. Таке вражаюче зростання пояснюється підвищенням рівня обізнаності батьків про принципи правильного харчування, а також збільшенням вимог до якості продукції. Серед категорій, які користуються підвищеним попитом – каші, дитячі овочеві і фруктові пюре, соки, частка ринку яких склала 22,4% у грошовому еквіваленті.

Все більшу популярність серед споживачів здобувають готові сніданки . Об’єм продажів цієї продукції показав зростання у 53% та склав 98 млн. грн. Асортимент торгової марки Nesquik був значно розширений: у продажу з'явився Nesquik Duo (мікс шоколадних і білих кульок), а також – упаковки 130 та 500 грам. Великим успіхом серед юних споживачів користувалася промо-акція Cosmostars і Nesquik з призовими іграшками.

У 2008 році підрозділ компанії, що надає комплексні рішення для споживачів, які харчуються поза домом, на глобальному рівні був виділений в окремий бізнес, що дістав назву Nestlé Professional. Цей напрямок представлено в Україні в основному вендинговими автоматами для продажу кави та інших напоїв. Nestlé – впевнений лідер у цьому сегменті. Минулого року кількість автоматів перевищила в Україні 17 тисяч, а об'єм продажів вперше сягнув 100млн. грн. (зростання 19%).

Значне зростання спостерігалося також у сегменті кормів для домашніх тварин (ТМ Purina , Friskies ). Об'єм продажів склав 167 млн. грн. , що на 35% більше, ніж у попередньому році. У 2008 році на ринок був виведений новий продукт Gurmet Perle .

Найбільшим інвестиційним проектом 2008 року стало будівництво нового заводу з виробництва соусів у смт. Смолигів Волинської області загальною вартістю 265 млн. грн. На сьогоднішній день інвестиції компанії у цей проект склали 44 млн. грн. Першу чергу проекту - дистрибуційний центр, відкриття якого дозволить Nestlé оптимізувати логістични процеси та, відповідно, покращити якість зберігання та прискорити доставку продукції компанії як на території України, так і за її межами, - буде введено в експлуатацію у 2009 році.

Група Nestlé в Україні (ТОВ «Нестле Україна», ВАТ «Волиньхолдинг», ЗАТ «Світоч») ще раз підтвердила свою відданість корпоративній соціальній відповідальності. У 2008 році компанія перерахувала до бюджету України 197 млн. грн. податків , ще раз ставши одним із найбільших платників податків в країні.

У 2008 році у рамках проведення різноманітних добродійних акцій компанією було виділено продукції на загальну суму більше 2 млн. грн.

Благодійна діяльність Nestlé в Україні головним чином спрямована на допомогу дітям. Більш ніж 10 років компанія надає підтримку дитячій обласній лікарні №1 у Києві. У 2008 році в лабораторію лікарні було передано реактивів на суму понад 40 тис. грн. для проведення складних аналізів на ТОРЧ-інфекції у дітей. Під час ліквідації наслідків повені в Західній Україні у серпні 2008 року товариству Червоного Хреста було передано 14 тон кондитерських виробів для потерпілого населення Львівської та Івано-Франківської областей.

Компанія Nestlé підтверджує свої довгострокові плани присутності на українському ринку. Nestlé і у подальшому буде сприяти розвитку харчової промисловості України і виробляти гарантовано якісну продукцію, що відповідає світовим стандартам, – сприяючи тим самим збереженню здоров'я та покарщенню якості життя населення.