Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Нові кроки у боротьбі з дитячою працею

Nestlé вживатиме нових заходів у боротьбі з дитячою працею

Nestlé та її партнери залучать спільноти Кот д'Івуару до розробки нових заходів щодо запобігання використання дитячої праці на плантаціях какао-бобів. Компанія буде поширювати інформацію про цю проблему і навчати людей розпізнавати, в яких ситуаціях діти піддаються ризикам, а також надавати допомогу у вирішенні цієї проблеми.

Дана ініціатива є частиною плану дій, розробленого компанією Nestlé у відповідь на публікацію звіту про поставки какао-бобів для компанії в країнах східної Африки, який був опублікований Асоціацією Справедливої Праці (АСТ, Fair Labor Association).

Ця ініціатива доповнить зусилля Nestlé, спрямовані на забезпечення сталого розвитку та поліпшення роботи компанії в процесі поставок какао-бобів в рамках какао-плану Nestlé (Nestlé Cocoa Plan).

«Використання дитячої праці в нашому ланцюжку поставок суперечить всьому, за що ми боремося. Зі звіту АСТ зрозуміло, що жодна компанія, яка отримує какао-боби з Кот д'Івуару, не може гарантувати, що дитяча праця не використовувався, проте ми обіцяємо, що усунення дитячої праці є основним пріоритетом для нашої компанії », - заявив Хосе Лопес, виконавчий віце-президент Nestlé S.A.

Висновки АСТ

АСТ встановила, що з деякими змінами і поправками, какао-план Nestlé може стати всебічної програмою розвитку.

Поряд з іншими ініціативами, в яких бере участь Nestlé дозволить досягти найбільшої ефективності вжитих дій, як стверджують у своєму звіті експерти АСТ.

Вони встановили, що дитяча праця використовується на какао-плантаціях Кот д'Івуара і це явище викликане поєднанням таких факторів, як бідність і соціально-економічне становище фермерів і їх сімей.

У звіті стверджується, що ефективна стратегія щодо усунення даної проблеми повинна будуватися на зміні її сприйняття і ставлення до неї фермерів, задіяних у ланцюжку поставок какао-бобів, а також спільнот, де вони проживають.

Компанія Nestlé не володіє і не керує фермами в Кот д'Івуарі, проте вона може позитивно впливати на життя працівників, зайнятих в поставках какао-бобів. Як стверджує АСТ, це можливо завдяки фінансовому впливу на постачальників і обсягами закупівель какао-бобів.

Вживаючи заходів

АСТ розробила для компанії Nestlé 11 рекомендацій, які були повністю підтримані і відповідно до яких компанія почала діяти, в деяких випадках спільно зі своїми партнерами.

Nestlé прагне до виключення дитячої праці з ланцюжка поставок какао-бобів.

Заходи, спрямовані на скорочення використання дитячої праці, в тому числі і поліпшення Кодексу постачальника Nestlé, є пріоритетними для компанії.

Компанія Nestlé прагне до того, щоб постачальники в Кот д'Івуарі забезпечили повне розуміння зобов'язань, викладених у Кодексі компанії, фермерами-виробниками какао.

Компанія буде тісно співпрацювати з постачальниками, партнерами по сертифікації та іншими організаціями, для того, щоб на всіх етапах ланцюжка поставок забезпечити роз'яснення природи проблеми використання дитячої праці та способів боротьби з цим явищем.

Моніторинг та усунення дитячої праці

Nestlé вважає, що взаємодія з місцевими спільнотами для створення всебічної схеми моніторингу та розробки заходів щодо усунення дитячої праці допоможе отримати найкращі результати, оскільки ця робота спрямована на поліпшення умов праці.

Менеджмент компанії в Кот д'Івуарі розгляне нові ініціативи щодо усунення дитячої праці та координуватиме дії зі своїми партнерами, постачальниками і владою.

Nestlé буде взаємодіяти зі своїм партнером, Міжнародною Ініціативою по Какао (International Cocoa Initiative), - організацією, що працює з індустрією виробництва какао, з громадянським суспільством і профспілками для того, щоб впровадити нову схему моніторингу і заходів щодо вирішення даної проблеми.

Ця ініціатива буде проводитися в період збору врожаю какао-бобів в цьому році в 40 співтовариствах, які контролюють 2 сільськогосподарських кооперативи какао-плантацій.

До 2016 року планується поширити ініціативу ще на 30 кооперативів, що включають близько 600 спільнот.

Протягом наступних трьох років АСТ буде оцінювати ефективність цієї моделі моніторингу та запобігання використання дитячої праці.

Поліпшення і розповсюдження Какао-плану Nestlé

Nestlé підтримує висновки АСТ про те, що какао-план компанії формує основу для подальших зусиль щодо досягнення амбітної мети - припинення використання дитячої праці в ланцюжку поставок какао-бобів.

Какао-план Nestlé спрямований на те, щоб дати фермерам можливість отримувати прибуток від своєї діяльності, припинити використовувати дитячу працю на своїх фермах і забезпечити стабільні поставки какао-бобів.

План був розроблений для того, щоб створювати цінності на всіх етапах ланцюжка поставок, особливо для фермерів і їх сімей, а також для акціонерів компанії. Цей підхід Nestlé називає «Створення загальних цінностей».

Компанія вірить, що поліпшення і розширення какао-плану Nestlé допоможе забезпечити стабільні поставки какао-бобів з Кот д'Івуару.

В цьому році компанія взяла на себе зобов'язання отримати 10% сумарних обсягів закупівель какао-бобів від фермерів, які працюють відповідно до какао-плану Nestlé.

Компанія має намір збільшити цей показник до 15% в 2013 році.

На шляху до змін

У 2012 році 6000 фермерів, що вирощують какао-боби, пройшли навчання в рамках какао-плану Nestlé.

Їм було передано понад 800 000 саджанців какао-бобів поліпшеної якості.

До 2015 року компанія має намір навчити ще 24 000 фермерів в цій країні, а також поширити ще три мільйони паростків.

У березні компанія відкрила першу школу для сільськогосподарського кооперативу, з яким вона працює в рамках какао-плану.

Протягом наступних чотирьох років Nestlé разом зі своїм партнером - Всесвітньою Асоціацією Какао (World Cocoa Foundation) - планує побудувати або переобладнати 40 шкіл для інших спільнот, які також потребують такої допомоги.

Регулярні звіти про досягнення

У своєму плані дій Nestlé задає майбутні стандарти, які будуть застосовуватися протягом наступних років. Nestlé і АСТ будуть щорічно публікувати звіти про досягнення у вирішенні проблеми дитячої праці.

Nestlé бере на себе зобов'язання забезпечувати прозорість діяльності в цій галузі.

Компанія стала першим виробником продуктів харчування, що приєдналася до АСТ - некомерційної організації, яка працює з найбільшими компаніями над поліпшенням умов праці в їх ланцюжках поставок.

Компанія налаштована на довгострокове співробітництво з АСТ для вирішення проблем, визначених у цьому звіті.

Поточний план дій є лише першим кроком в цьому довгостроковому процесі.

Складність усунення проблеми використання дитячої праці в ланцюжку поставок какао-бобів означає, що на її вирішення потрібні будуть роки.

Сертифікація

Компанія працює з такими партнерами, як UTZ Certified і Fairtrade, для того, щоб сертифікувати какао-боби в рамках зусиль компанії по стимулюванню сталого розвитку та поліпшення умов праці.

Nestlé продовжить працювати зі своїми партнерами по сертифікації для того, щоб посилити значення сертифікації в усуненні дитячої праці.

Компанія також буде працювати зі своїми постачальниками над новими способами зменшення ризику використання дитячої праці на фермах, діяльність яких ще не регулюється какао-планом Nestlé, як це рекомендовано в звіті АСТ.

Робота з урядом

Компанія розділяє позначені у звіті погляди АСТ на те, що окрема компанія не може вирішити проблеми стандартів праці при виробництві какао-бобів в Кот д'Івуарі.

Принципово важливою залишається роль уряду та інших зацікавлених сторін.

В силу цих причин Nestlé повністю підтримує план дій уряду країни, спрямований на боротьбу з торгівлею дітьми, експлуатацією дітей та дитячою працею.

«Ми вітаємо цю ініціативу уряду Кот д'Івуару», - сказав Хосе Лопес. «Наш підхід повністю відповідає урядовому, і ми з нетерпінням чекаємо можливості співпрацювати з владою для досягнення наших спільних цілей».

Article Type