Sort by
Sort by

Екологічність упаковки

Packing

Упаковка допомагає зберегти наші продукти свіжими та безпечними, а також транспортувати їх до кінцевого споживача. Упаковка дає можливість зменшити обсяг харчових відходів і пов'язаних з ними викидів. Проте процес створення пакування є джерелом викидів парникових газів, а пластикові відходи є найбільш актуальним питанням сьогодення та глобальним викликом для всього світу. 

Саме тому компанія Nestlé взяла на себе зобов'язання - до 2025 року перейти на 100% пакування, яке придатне до переробки або повторного використання.

Ключових зусиль для дослідження екологічності упаковки докладає наш Інститут упаковки у Лозанні, Швейцарія. Він є першим у харчовій промисловості науковим центром, який працює задля створення та виведення на ринок безпечної упаковки з низьким екологічним впливом.

Згідно з планом, Nestlé в Україні вже сьогодні впроваджує зміни. На кінець 2020 року 81 % нашої упаковки є придатною до переробки. 

Наша компанія активно працює над створенням рішень щодо екологічності упаковки та в той же час оптимізує процеси, зменшуючи об'єм самого пакування та його кількість. Наша мета до 2025 року: знизити використання первинного пластику на третину. Задля досягнення мети ми виділили наступні напрямки.

   • Зменшити упаковку: вилучити зайві елементи та матеріали, які є складними в подальшій переробці.
   • Масштабування систем багаторазового використання упаковки: інвестиції в альтернативні служби доставки.
   • Новаторський підхід до альтернативних матеріалів пакування: досліджувати можливі варіанти задля розробки кращих матеріалів для упаковки
   • Пропагувати майбутнє без відходів: заохочувати до переробки відходів, ініціювати та допомагати в створенні системи розширеної відповідальності виробника.
   • Заохочувати до формування навичок поводження з відходами: спільно з зовнішніми партнерами розробляти програми залучення громади задля тривалих і важливих змін.

Nestlé поставила перед собою амбітну, але водночас реалістичну ціль. Задля її досягнення ми щоденно працюємо над екологічністю та оптимізацією нашої упаковки. Незважаючи на складний рік, ми активізували зусилля та досягли хороших результатів.

Маяк (Lighthouse)

Збір, сортування та переробка відходів.

Модель системи розширеної відповідальності виробника (РВВ).

Сприяння розвиткові навичок свідомого поводження з відходами у громадян.

Реалізуючи принципи сталого розвитку та дотримуючись свого зобов'язання щодо пакування (100 % упаковки до 2025 року мають бути придатними до переробки або повторного використання), наша компанія активно рухається, впроваджуючи зміни в упаковці. При цьому ми розуміємо, що стовідсотково придатна до переробки упаковка не вирішує повністю проблеми поводження з відходами в Україні.  

Nestlé в партнерстві з компанією з управління відходами Veolia впровадили восени 2020 року проєкт, основною метою якого є розвиток інфраструктури збору та переробки сміття, а також формування стійких навичок поводження з відходами у громадян. Ініціатива, що носить назву Lighthouse, є пілотним проєктом для створення загальнонаціональної системи розширеної відповідальності виробника, що передбачає відповідальність виробника від моменту створення продукту і до етапу переробки упаковки.  

Алессандро Дзанеллі, генеральний директор Nestlé в Україні та Молдові, наголошує: "Наша компанія взяла на себе зобов'язання - до 2025 року перейти на упаковку з матеріалів, придатних до переробки або повторного використання. Проте для ефективного розв'язання проблеми недостатньо лише створити інноваційне пакування. Важливо побудувати ефективну систему збору та переробки відходів на національному рівні. Україна знаходиться на ранніх етапах впровадження циркулярної економіки. Для нас цей проєкт - тест для створення загальнонаціональної системи розширеної відповідальності виробника. Ми в Nestlé разом із нашими партнерами прагнемо знайти вдосконалені рішення для повторного використання та переробки упаковки". 

В рамках проєкту Lighthouse встановлено 220 контейнерів для збору відходів у трьох населених пунктах Київської області: смт Макарів, Нові та Старі Петрівці, - де живуть близько 28 тис. людей.  

Щомісяця в межах проєкту збирається близько 20 тонн скла та 25 тонн відходів упаковки з пластику, паперу та металу.  

Зібрані відходи є цінними вторинними ресурсами та використовуються для виробництва нової продукції з меншими витратами енергії та ресурсів. Таким чином жителі містечок піклуються про свою громаду та зберігають ресурси планети. 

Важливою складовою проєкту з розвитку інфраструктури поводження з відходами є співпраця з місцевою владою, адже в партнерстві ми організовуємо роботу з населенням. Освітньо-комунікаційна кампанія дає можливість підвищувати обізнаність громадян і розвивати навички щодо відповідального поводження з відходами у своєму містечку.  

Партнерство з компанією Veolia розраховане на 5 років і є частиною ініціативи зі створення спільних цінностей Nestlé, яка спрямована на мінімізацію впливу на навколишнє середовище та створення цінностей для суспільства й компанії. Такими важливими ініціативами ми показуємо приклад іншим і підтверджуємо, що збір, сортування та переробка відходів упаковки в Україні можливі та вже працюють. 

pack slide 1
pack slider 2
pack slider 3
pack slider 4
pack slider 5