Sort by
Sort by

На фабриці «Світоч» провели відкритий семінар з безпеки харчових продуктів

Back to Press releases
Про систему виробництва безпечних харчових продуктів відповідно до нового закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», про відповідальність і контроль, як збалансовуватимуться інтереси виробників і споживачів, чи стане споживач більш захищеним – ці та інші важливі питання обговорювали учасники семінару, котрий у квітні відбувся на Львівській кондитерській фабриці «Світоч».

Ініціатор та організатор заходу компанія Nestlé в Україні запросила до діалогу представників Львівської облдержадміністрації, обласного управління ветеринарної медицини, інспекції з питань захисту прав споживачів, державної фітосанітарної інспекції, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім.С.Гжицького, а також крупних підприємств харчової галузі Львівщини. 

Особливої уваги на зустрічі приділили обов’язковому запровадженню системи управління безпеки харчових продуктів на принципах НАССР. Така новація дозволить контролювати весь ланцюг виробництва харчового продукту, що сприятиме виявленню ризиків на ранніх етапах виробництва. Ще одне важливе нововведення – обов’язкове запровадження принципу простежуваності. Харчове підприємство завжди повинно мати точну інформацію: звідки отримало сировину і куди було направлено готовий продукт. 

Голова асоціації «Укркондпром» Олександр Болденюк ознайомив учасників із змінами до законодавства та яким чином їх впроваджувати на виробництві. За його словами, законодавець спростив і зробив прозорими процедури державного контролю у сфері харчової безпеки. Він продемонстрував перелік із 35 документів дозвільного характеру, які скасовуються. Але наголосив, що одночасно значно посилюються покарання за порушення «харчового» законодавства. Харчовикам нагадали, що вже запрацював єдиний компетентний орган, Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держспоживслужба), який пильнуватиме за якістю й безпекою продуктів харчування. 

В свою чергу, організатори семінару ознайомили учасників із підходами компанії до питань харчової безпеки, відповідністю вимогам, попередженням й управлінням кризовими ситуаціями. Детально розповіли про роботу центральної лабораторії Nestlé в Україні – перелік аналізів та методик визначення.  

Менеджер по зв’язкам з органами влади Ілона Задворна: «Законодавчі новації, такі як система НАССР та принцип простежуваності, відповідність внутрішнім та зовнішнім вимогам політики алергенів, поводження зі зворотними відходами, попередження потрапляння сторонніх предметів в продукт, принципи зонування та інші аспекти «Доброї виробничої практики» функціонують на «Світочі» та підприємствах Nestlé в Україні відповідно до системи якості Nestlé. Цього року Nestlé святкує 150-річчя. За ці роки компанії вдалось досягнути визначних результатів у створенні безпечних, якісних та смачних продуктів харчування для мільйонів споживачів у всьому світі. Безумовне виконання всіх вимог та принципів щодо безпечності та якості продуктів, які виробляються на фабриках Nestlé, є нашою головною цінністю».